dieta radom

Jeśli masz wrażenie, że Twoim włosom znudziło sie przebywanie w cebulkach skóry Twojej głowy i co chwile znajdujesz je w innych miejscach Twojego domu niczym Sherlock Holmes próbujacy rozwikłać skomplikowaną zagadke. Zaś każdy kolejny włos niczym trop dobitnie sugeruje, że rozwiązanie jest blisko...

A jest bliżej niz myślisz !

Przyczyną tego stanu rzeczy najprawdopodobniej wcale nie są u Ciebie geny lecz braku kwasu foliowego i żelaza w formie ferrytyny.

Niedobór tych pierwiastków może powodować także wiele innych problemów począwszy od zmniejszonej produkcji erytrocytów (czerwonych ciałek krwi), czy podwyższonego ryzyka chorób serca i nowotworów.

Jest jednak kilka warzyw, które w bezpieczny i szybki sposób są w stanie zwiększyć ilość kwasu foliowego i żelaza. Niestety często warzywa w posiłkach dla wielu stanowią forme jedynie nudnego wypełniacza, na zasadzie zjem bo muszę, bo mam tak rozpisane w diecie.

Prawda jest natomiast taka, że bardzo często są one tam nie bez powodu i rolą dietetyka jest skomponowanie posiłków w taki sposób aby zapewnić Twojemu organizmowi wszystkiego co w danej chwili potrzebuje.

Niektóre osoby mają tendencje do bagatelizowania wpływu diety, uważając, że najlepsza dieta to MŻ czyli "Mniej Żreć".

Natomiast jeśli rolą dietetyka miałoby być tylko dostarczenie Tobie mniejszej ilości kalorii niż potrzebujesz to ten zawód w ogóle nie miałby racji bytu, bo to właściwie może zrobić każdy. Dietetyk natomiast ma zadbać o to, żeby Twój organizm wraz z każdym kęsem pożywienia otrzymywał potrzebne mu składniki odżywcze i żebyś Ty z dnia na dzień czuł się lepiej, wyglądał lepiej i poprawiał zdrowie oraz jakość swojego życia. 

Jednym z częstych problemów z którymi borykają się głównie kobiety jest wypadanie włosów - żeby sobie pomóc najlepszym remedium (o dziwo..) nie są suplementy tylko warzywa takie jak: Jarmuż, Szpinak, Rukola, Roszponka i Sałata. Oprócz kwasu foliowego i żelaza te warzywa dostarczą całą mase cennego błonnika, który także obniża poziom glukozy we krwi, trójglicerydów i lipoproteiny LDL(tzw. złego cholesterolu) uważanego za jeden z głównym czynników choroby układu krążenia.

UWAGA Jeśli chcesz dodatkowo wzmocnić jeszcze bardziej swoje włosy w Twojej diecie nie powinno zabraknąć takich produktów jak : podroby (zwłaszcza wątróbka), jaja, czerwone mięso, kakao, kasze:jaglana, gryczana, brokuły, fasola szparagowa. 

Te produkty dostarczą cynku, potasu, witaminy A, witamin z grupy B, C, E oraz prawidłowej ilości kwasów tłuszczowych(odpowiedzialnych za odpowiednie funkcjonowanie uładu hormonalnego). ( Dietetyk Radom )

28 maja 2021
WYPADAJĄ CI WŁOSY? WŁĄCZ DO SWOJEJ DIETY TE WARZYWA !

B L O G

dieta radom

tagi: dietetyk radom, dieta radom, odchudzanie radom

OFERTA

OPINIE

BLOG

dietetyk radom

O MNIE

dietetyk radom
dietetyk radom
dietetyk radom
dietetyk radom

STRONA GŁÓWNA

KONTAKT

dietetyk radom

PHOTOS: ZDJĘCIA GOOGLE,

LUB ZBIORY WŁASNE

TEN BLOG JEST ZA DARMO I POWSTAŁ TYLKO Z MIŁOŚCI DO DIETETYKI

Dietetyk Radom

KLIKNIJ I ZOBACZ INNE

ARTYKUŁY NA BLOGU

Kliknij i odbierz darmową wizytę

ZAMÓW DIETĘ ONLINE W PROMOCJI