dieta radom

 

Na pewno wiele z Was zastanawia się czasem dlaczego trzyma się diety, a waga od kilku dni ani drgnie a nawet jest jej troszkę więcej. Mało tego patrząc w lustrze widzicie już niewątpliwie gigantyczne zmiany i Wasza sylwetka prezentuje się coraz bardziej zniewalająco. A jednak waga z Wami nie współpracuje. Dlaczego?

 

Winowajcą jest tzw. EFEKT WOOSH !

Czymże jest ten tejemniczy efekt? Polega on w uproszczeniu na tym, że nasze komórki tłuszczowe - tracąc swoją objętość w wyniku odchudzania - wypełniają się wodą.

Zasadniczo można stwierdzić, że nasz organizm próbuje się bronić przed utratą tłuszczu i pompuję w to miejsce wodę.

Z punktu widzenia ewolucji każda utrata tkanki tłuszczowej w organizmie była dla naszych przodków zagrożeniem, bo mieli mniejsze szanse na przeżycie(np. krócej mogli się ukrywać w jaskini przed tygrysem, mając mniejsze zapasy tkanki tłuszczowej w organizmie)

Mimo iż wiek XXI na dobre się rozpoczął mamy drony, sztuczną inteligencję, a

90 % osób słucha disco polo - to nadal nasz organizm nie przestawił się do aktualnych realiów - stąd EFEKT WOOSH ! pojawiał się i będzie się pojawiał. 

 

Nie można natomiast przewidzieć kiedy to nastąpi. Niektóre osoby mogą zaobserwować, że spadek wagi występuje u nich cały czas a dopiero pod koniec redukcji ta waga nagle nie chce się redukować za żadne skarby.

U innych waga już na samym początku się nie zmniejsza, albo są to tyci-tyci zmiany a po 2 tygodniach się budzą z myślą, że dzisiaj pieprzną w cholerę to całe odchudzanie - stają na wadzę i oczom nie wierzą! Bo spadło z dnia na dzień 2-3 kg.

I to zjawisko, to właśnie słynny efekt WOOSH ! 

 

Jaki wniosek?

 

Nie należy sugerować się tylko wagą - bo czasem tkanka tłuszczowa w naszym organizmie już dawno została spalona a na jej miejsce pojawiła się woda, która za tydzień- 2 tygodnie z nas zejdzie. Polecam do swojego repertuaru dorzucić ocenę sylwetki tzw. na oko przy lustrze - gdyż często jest to jedna z najlepszych i najszybszych metod aby dostrzec różnice. 

Również ciekawą metodą jest ważyć się codziennie, ale raz w tygodniu sumować wszystkie wyniki i dzielić przez 7.

Choć bardziej zasadne będzie ważyć się po prostu raz na np. 2 tygodnie bo wtedy jeśli nawet EFEKT WOOSH! miał miejsce, to już - stał się historią.

Do tego można dorzucić pomiary centymetrem krawieckim w takich miejscach jak obwód pasa czy biodra.

 

Pamiętajmy by wszelkich pomiarów dokonywać zawsze na czczo, o podobnej porze - to zwiększy ryzyko precyzyjności wyniku i polepszy naszą motywację do dalszej przygody o lepszą sylwetkę. :)

( Dietetyk Radom )

27 lutego 2019
SPOKOJNIE TWOJA WAGA SPADA SZYBCIEJ NIŻ MYŚLISZ - CZYLI EFEKT WOOSH !

B L O G

dieta radom

tagi: dietetyk radom, dieta radom, odchudzanie radom

OFERTA

OPINIE

BLOG

dietetyk radom

O MNIE

dietetyk radom
dietetyk radom
dietetyk radom
dietetyk radom

STRONA GŁÓWNA

KONTAKT

dietetyk radom

PHOTOS: ZDJĘCIA GOOGLE,

LUB ZBIORY WŁASNE

TEN BLOG JEST ZA DARMO I POWSTAŁ TYLKO Z MIŁOŚCI DO DIETETYKI

Dietetyk Radom

KLIKNIJ I ZOBACZ INNE

ARTYKUŁY NA BLOGU

Kliknij i odbierz darmową wizytę

ZAMÓW DIETĘ ONLINE W PROMOCJI