dieta radom

Reverse Diet to termin wprowadzony jakiś czas temu dość mocno przez dr Layne'a Nortona. Opiera się na prostej zasadzie, która mówi: "Co nagle, to po diable". Załóżmy, że mieszkamy na 6 piętrze. Czy szybciej byłoby zejść klatką schodową czy wyskoczyć przez okno? Zdecydowanie skacząc przez okno osiągniemy cel czyli znajdziemy się na dole dużo szybciej. Ale czy przeżyjemy? Oto jest pytanie.

W myśl tej zasady jeśli chcesz coś zrobić szybko po prostu zastanów się dwa razy. Technika Reverse Diet czyli dieta po diecie polega na tym, że schodząc z określonej diety, nie dokładamy kalorii na hurra, lecz robimy to stopniowo.

Często można zaobserwować ludzi, którzy zadowoleni z efektów jakiejś diety zaczynają sobie pofolgować - bo przecież już osiągnęli określony efekt - schudli. Nic bardziej mylnego. Odchudzanie nie jest jednorazowym aktem.

Jest procesem i wymaga dużo pokory i wiedzy. W myśl Reverse Diet mamy na uwadze, że redukując tkankę tłuszczową prawdopodobnie kortyzol jest u nas na wyższym poziomie niż powinien, grelina jest z kolei na poziomie zbyt niskim. Kortyzol i Grelina to hormony obecne w naszym ciele - jeden to hormon stresu, drugi hormon sytości. Z jednej więc strony po dietach mamy ochotę pomieszkać kilka dni w lodówce, a z drugiej nie możemy bo kortyzol zadba o to, żebyśmy przytyli ze zdwojoną mocą.

Dobrze przeprowadzony Reverse Diet jest podstawą i fundamentem zejścia z każdej diety. Czy to będzie dieta Montignaca, dieta dr Luca, dieta Atkinsa, dieta Kwaśniewskiego, dieta Zone czy jakakolwiek inna dieta.

Kalorii w Reverse Diet dorzuca się na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest codzienne dokładanie np 50 kcal do swojego dziennego zapotrzebowania. Drugim sposobem jest robienie to raz w tygodniu - dokładając np. 200 kcal. Ile powinien trwać Reverse Diet? Ciężko powiedzieć. Czasem 2 tygodnie czasem miesiąc lub więcej. W zależności jak duży był nasz deficyt kaloryczny. Na pewno dobrze jest potem przez jakiś czas utrzymać dodatni bilans kaloryczny(czyli jeść troszkę więcej niż wynosi nasza całkowita przemiana materii : CPM) -po to, żeby organizm po prostu odpoczął i wyregulował pewne hormony odpowiedzialne za odchudzanie. Po tym okresie można przejść do kolejnych szlifów sylwetki, osiągając jeszcze lepsze efekty.

( Dietetyk Radom )

 

28 lipca 2018
REVERSE DIET - CZYLI DIETA PO DIECIE

B L O G

dieta radom

tagi: dietetyk radom, dieta radom, odchudzanie radom

OFERTA

OPINIE

BLOG

dietetyk radom

O MNIE

dietetyk radom
dietetyk radom
dietetyk radom
dietetyk radom

STRONA GŁÓWNA

KONTAKT

dietetyk radom

PHOTOS: ZDJĘCIA GOOGLE,

LUB ZBIORY WŁASNE

TEN BLOG JEST ZA DARMO I POWSTAŁ TYLKO Z MIŁOŚCI DO DIETETYKI

Dietetyk Radom

KLIKNIJ I ZOBACZ INNE

ARTYKUŁY NA BLOGU

Kliknij i odbierz darmową wizytę

ZAMÓW DIETĘ ONLINE W PROMOCJI