dieta radom

Zainspirowany prelekcją pewnego wybitnego Profesora psychologii postanowiłem podzielić się z Wami pewną super techniką radzenia sobie z opiniami innych ludzi.

Nazywa się "ŚWISTEK SQAD".

 

Może część z Was jest już pod moją opieką, część może dopiero będzie, a część odchudza się na własną rękę.

Ale podejrzewam, że wszyscy z Was od czasu do czasu miewają momenty kiedy to inni ludzie Was oceniają. Czasem mówią komplementy i okej, ale czasem też ich słowa nic nie wnoszą do Waszego odchudzania, a nawet sabotują Wasze dążenia bo ciągle się nimi niepotrzebnie przejmujecie…

 

Być może podczas odchudzania usłyszeliście kilka, kilkanaście razy rzeczy w stylu: „po co Ci ta dieta?”, albo „Schudłaś już 5 kg już Ci wystarczy”, a może „Wiesz w sumie to lepiej wyglądałaś jak ważyłaś więcej, a na pewno można wtedy było z Tobą normalnie pogadać, a teraz ciągle nie masz czasu, bo ćwiczysz, albo nie jesz tego co ja bo jesteś na diecie. Weź na luz dziewczyno!”

 

I tak można by wymieniać bez końca, bo ludzie są bardzo kreatywni w wydawaniu opinii i ocenianiu zachowania drugiej osoby. Bardzo spodobała mi się metafora areny tudzież sceny. Kiedy wybitny aktor wychodzi na scenę np. teatru, a ktoś w ostatnim rzędzie krzyknie do niego „Ty debilu!” to z perspektywy odegrania całej sztuki nie ma to dla niego i całej reszty aktorów na scenie żadnego znaczenia. Aktorzy mają zagrać spektakl. I zrobić to najlepiej jak umieją. Kropka.

 

Używając tej metafory Twoim zadaniem do wykonania jest schudnięcie, więc opinie innych może równie dobrze potraktować jako siedzących gdzieś w cieniu, na końcu teatru osób, które w życiu nie wejdą sami na scenę, bo mają pełne portki ze strachu.

A Ty jesteś na scenie. 

 

A teraz szybkie ćwiczenie o nazwie "ŚWISTEK SQAD":

 

Weź kartkę 2,5 cm na 2,5 cm – tak właśnie taką małą. Pomóż sobie nożyczkami i utnij taki mały kawalątek kartki. A teraz napisz na tej kartce wszystkie osoby w Twoim życiu których opinia jest dla Ciebie ważna. Ale tak naprawdę. Kto chce dla Ciebie dobrze i wiesz, że na pewno ich opinia jest szczera? Podejrzewam, że będzie ich maksymalnie 6. Schowaj tą kartkę do portfela. Jako symbol z czyją opinią się liczysz.

 

W przyszłości gdy ktoś z poza kartki czyli spoza Twojej listy będzie chciał Cię oceniać albo będzie wypowiadał się na Twój temat na żywo czy w Internecie – pomyśl o tej kartce i o tych osobach. Nie ma tej osoby na kartce? Ojej więc bardzo mi przykro ale Twoja opinia nic dla mnie nie znaczy.

 

Możesz też z rozbawieniem krzyknąć tej osobie w twarz:" Haha o czym Ty mówisz nie ma Cię na kartce" ! :D

 

Ta osoba, która Cie ocenia jest tylko widzem na końcu teatru, który krzyczy, a nie jest na scenie. Może pogadaj z nią jak zacznie się dla Ciebie liczyć.

 

Mam nadzieje, że zastosujecie dzisiejszą technikę i będzie dla Was pomocna  :)

( Dietetyk Radom )

06 marca 2019
OPINIE INNYCH NA TWÓJ TEMAT MIEJ W 4 LITERACH, ĆWICZENIE - "ŚWISTEK SQAD"

B L O G

dieta radom

tagi: dietetyk radom, dieta radom, odchudzanie radom

OFERTA

OPINIE

BLOG

dietetyk radom

O MNIE

dietetyk radom
dietetyk radom
dietetyk radom
dietetyk radom

STRONA GŁÓWNA

KONTAKT

dietetyk radom

PHOTOS: ZDJĘCIA GOOGLE,

LUB ZBIORY WŁASNE

TEN BLOG JEST ZA DARMO I POWSTAŁ TYLKO Z MIŁOŚCI DO DIETETYKI

Dietetyk Radom

KLIKNIJ I ZOBACZ INNE

ARTYKUŁY NA BLOGU

Kliknij i odbierz darmową wizytę

ZAMÓW DIETĘ ONLINE W PROMOCJI