dieta radom

Obiecałem sobie, że nie będę poruszał tego tematu dlatego, że wychodzę naprzeciw nurtowi "lansowania" na ludzkiej krzywdzie. Robię to tylko dlatego, bo wiele osób prosiło mnie abym odniósł się do tego co obecnie dzieje się w kraju. Wiadomo, że wpisy o Koronawirusie przyciągają uwagę i być może przekłada się to też na większą sprzedaż swoich usług. Nie dbam o to po pierwsze dlatego, że mam więcej chętnych niż jestem w stanie przyjąć. Po drugie moi drodzy chyba zgodzicie się ze mną, że wpychanie na siłę swoich usług żerując na fakcie, że ludzie siedzą w domach - jest po prostu nie smaczne. Nie chcę rzucać nazwami marek - domyślcie się o kogo chodzi.

Ale przejdźmy do meritum.. W moich poprzednich wpisach poruszałem już jakie naturalne składniki mogą poprawić odporność organizmu i zniwelować ryzyko zakażenia bakteriami bądź wirusem. Dorzuciłbym może tylko do tej listy korzeń lukrecji bo niedawno wypłynęło dość dużo ciekawych badań na jej temat. Składową korzenia lukrecji jest glicyryzyna zaś składnikiem kwasu glicyryzynowego jest kwas glicyretynowy. Oba związki odpowiadają znacząco za działanie antyzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwwirusowo.  

W dzisiejszym jednak wpisie chciałbym w kilku słowach omówić aspekt żywieniowo - mentalny i jak poradzić sobie z okresem kiedy Koronawirus panoszy się w Polsce.

Kochani jak wiadomo od blisko tygodnia wiele osób zostało przymuszonych do siedzenia w domach, zaś szkoły i większość firm została czasowo zamknięta - oczywiście to wszystko dla większego bezpieczeństwa. Zauważmy jednak co robią media. Mam wrażenie, że każdy przypadek osoby, która zachorowała lub też zmarła w Polsce czy na Świecie jest pokazywany w taki sposób aby wzbudzić w ludziach jeszcze większą panikę - oraz oczywiście ściągnąć uwagę w swoją stronę co za tym idzie - zwiększyć sprzedaż. I choć nie ujmuje powadze sytuacji bo wiele osób dotknęła straszliwa tragedia, to jednak nadal mówimy o sytuacji kiedy nie zachorował nawet ułamek procenta ludności Świata. Czy to oznacza, że powinniśmy zbagatelizować sytuacje? Nie. Twierdzę tylko, że powinniśmy zachować zdrowy rozsądek i być może wykorzystać czas spędzony w domu na poukładanie wielu spraw - w tym żywieniowych. Pamiętajmy, że silna psychika gwarantuje też silne zdrowie i mniejszą podatność zarażenie się Wirusem. A w czasach kiedy wiele osób tą panikę wręcz produkuje na masową skale - silna psychika jest nam bardzo potrzebna.

Andrew McCulloch szef Fundacji na Rzecz Zdrowia Psychicznego twierdzi, że zmiana diety przynosi o wiele lepsze rezultaty w leczeniu schorzeń psychicznych niż leki czy terapia. Psychiatra i wykładowca na University Hospital La Fe, Vincent Balanza wraz z członkami Międzynarodowego Towarzystwa Nutritional Psychiatry Research udowodnił w ostatnich badaniach, że: jakość diety, oraz braki niektórych składników odżywczych są czynnikami DECYDUJĄCYMI o zdrowiu psychicznym. Aby mózg funkcjonował właściwie wymaga odpowiedniej ilości kluczowych składników w diecie takich jak: wielonienasycone kwasy omega 3, aminokwasy, witaminy z grupy B(b12 i kwas foliowy), witaminy D i minerały takie jak cynk, magnez i żelazo. 

W tych ciężkich dla nas czasach pamiętajmy aby dostarczać to wszystko i jeśli mogę coś doradzić to mniej czasu spędzajmy oglądając przykre doniesienia ze Świata - a więcej czasu spędźmy ze swoimi bliskimi. Pozdrawiam Was serdecznie

( Dietetyk Radom )

 

21 marca 2020
KORONAWIRUS - SPOJRZENIE POD TROCHĘ INNYM KĄTEM

B L O G

dieta radom

tagi: dietetyk radom, dieta radom, odchudzanie radom

OFERTA

OPINIE

BLOG

dietetyk radom

O MNIE

dietetyk radom
dietetyk radom
dietetyk radom
dietetyk radom

STRONA GŁÓWNA

KONTAKT

dietetyk radom

PHOTOS: ZDJĘCIA GOOGLE,

LUB ZBIORY WŁASNE

TEN BLOG JEST ZA DARMO I POWSTAŁ TYLKO Z MIŁOŚCI DO DIETETYKI

Dietetyk Radom

       Kliknij i odbierz darmową wizytę

dietetyk radom

       Zadzwoń: 668 - 000 - 840

dietetyk radom

KLIKNIJ I ZOBACZ INNE

ARTYKUŁY NA BLOGU