dieta radom

Wyobraź sobie substancję, która czyni Twój mózg niezwykle wydajnym i sprawia, że chłoniesz ogromną wiedzę. Substancję, która czyni Cię nadzwyczaj skupionym, szybkim, sprawnym i atrakcyjnym. Substancję, dzięki której pokonujesz wszystkie ograniczenia. W filmie "Jestem Bogiem" z 2011 roku niewyobrażalne staje się możliwe nawet dla Eddiego (Bradley Cooper), który od życia nie spodziewa się już niczego. Ale zażycie pewnego specyfiku pozwala mu osiągnąć sukces o jakim zawsze marzył.  Jednak cena, jaką przychodzi mu zapłacić, są: bóle głowy, omdlenia, utraty świadomości, niekontrolowane wybuchy przemocy... Czy w prawdziwym życiu są substancję, które mogą w podobny sposób sprawić, że będziemy czuli się jak młody Bóg? I czy po ich zażyciu nie doznamy przykrych skutków ubocznych?

O tym w dzisiejszym wpisie.

 

Aby lepiej zrozumieć te substancje, muszę najpierw napisać co to są : Neuroprzekaźniki czyli neurotransmitery, neuromediatorzy – związki chemiczne, których cząsteczki przenoszą sygnały pomiędzy neuronami (komórkami nerwowymi). Takie jak GABA, serotonina, dopamina, oksytocyna, acetylocholina itd. To właśnie od nich zależą w głównej mierze możliwości naszego mózgu. Mimo, iż na przykład to wspomniana dopamina jest nazywana w środowisku "neuroprzekaźnikiem zaje*istości", który daje pewność siebie, atrakcyjność - musi ona jednak istnieć w połączeniu z pozostałymi - muszą one wzajemnie się uzupełniać. W przeciwnym razie uzyskamy efekt podobny do bohatera z filmu - czyli np. wystąpią agresywne zachowania nad którymi nie będziemy mogli zapanować czy skłonności do auto-destrukcji.

 

Poniżej wymienię 10 środków najlepiej przebadanych i występujących w literaturze jako wspomniany doping mózgu. Są to środki wpływające na neuroprzekaźniki w mózgu , które mogą u niektórych wywołać podobny efekt, co u bohatera filmu: lepsze skupienie, koncentracja, atrakcyjność i wzrost inteligencji oraz wiele innych. Proszę pamiętać, że wraz z tymi środkami aby najlepiej wykorzystać ich potencjał i nie doznać skutków ubocznych należy pamiętać o higienie życia, przede wszystkim o aktywności fizycznej, dobrym jakościowo śnie oraz odpowiednio zbilansowanej i zdrowej diecie.

 

1. Ashwagandha

Ashwagandha (łac.Withania somniferato korzeń należący do jednego z najbardziej znanych ziół w ajurwedzie. Należy do rodziny psiankowatych i pochodzi z Indii. Obecnie uprawiana jest w wielu miejscach, m.in. w Pakistanie, w Bangladeszu i Sri Lance. W swoim składzie wyróżnia się m.in. obecnością witanolidów, czyli substancji, które działają przeciwbakteryjnie i anty nowotworowo. Jak pokazały badania Ashawgandha ma właściwości relaksujące, skutecznie przeciwdziała stresowi, dodaje energii czy poprawia sen.

 

2. Alpha GPC

Jest naturalnym fizjologicznym prekursorem acetylocholiny, neuroprzekaźnika , który jest zaangażowany w tworzenie pamięci i innych funkcji poznawczych. W mózgu i innych tkankach nerwowych, Alfa GPC staje się składnikiem błon komórkowych. Badania kliniczne wykazały, że ta postać choliny zwiększa w mózgu syntezę acetylocholiny, która przyczynia się do znacznej poprawy sprawności umysłowej, koordynacji ruchowej i pamięci.

 

3. Ginkgo Biloba

Potocznie nazywana "miłorzębem japońskim" pochodząca z Chin. Na tych terenach wykorzystywana jest od ponad 4 tysięcy lat. Zawarte w liściach flawonoidy mają szeroką gamę zastosowania na organizm ludzki. W pierwszej kolejności korzystnie wpływa na funkcjonowanie układu nerwowego.

Ginkgo Biloba optymalizuje  przepływ krwi przez mózg za czym idzie poprawa koncentracji i pamięci.

 

4. Gotu Kola

Uznawana jest jako stymulant układu nerwowego przyczyniając się do poprawy funkcjonowania mózgu (większa zdolność uczenia się oraz koncentracji).

Ww. właściwości Gotu Kola zawdzięcza wielu składnikom aktywnym należących do grupy pentacyklicznych saponin triterpenowych.

 

5. Rhodiola Rosea

Potocznie nazywana Różeńcem Górskim wykorzystywana jest od tysiącleci m.in przez Rzymian, Greków czy Wikingów w celu poprawy wytrzymałości i wydłużenie długości życia. Efekty działania różeńca górskiego są szczególnie istotne w działaniu układu nerwowego. Roślina ta przeciwdziała symptomom towarzyszącym depresji i niestabilności emocjonalnej oraz poprawia wytrzymałość fizyczną i jakość snu.

 

Ciąg dalszy nastąpi

 

 

 

26 kwietnia 2022
FILM "JESTEM BOGIEM" - DOPING KTÓRY CZYNI CIĘ ATRAKCYJNYM I INTELIGENTNYM - PRAWDA CZY FILMOWA FIKCJA? CZĘŚĆ 1 😎💊⚡️

B L O G

dieta radom

tagi: dietetyk radom, dieta radom, odchudzanie radom

OFERTA

OPINIE

BLOG

dietetyk radom

O MNIE

dietetyk radom
dietetyk radom
dietetyk radom
dietetyk radom

STRONA GŁÓWNA

KONTAKT

dietetyk radom

PHOTOS: ZDJĘCIA GOOGLE,

LUB ZBIORY WŁASNE

TEN BLOG JEST ZA DARMO I POWSTAŁ TYLKO Z MIŁOŚCI DO DIETETYKI

Dietetyk Radom

KLIKNIJ I ZOBACZ INNE

ARTYKUŁY NA BLOGU

Kliknij i odbierz darmową wizytę

ZAMÓW DIETĘ ONLINE W PROMOCJI