dieta radom

Czemu nie zawsze więcej znaczy lepiej? Czemu często Ci którzy starają się za wszelką cenę zrobić super sylwetkę i trenują do upadłego - osiągają mniej niż ci którzy trenują od czasu do czasu? Czym to może być spowodowane? O tym w dzisiejszym wpisie.

 

Ogólnie rzecz ujmując można powiedzieć, że proces regeneracji ma dość spory wpływ na spalanie przez nas tkanki tłuszczowej. Wiąże się to z dobowym rytmem wydzielania kortyzolu.

 

Zakładając, że jesteśmy na deficycie kalorycznym - tym samym nasz organizm dostaje mniej pożywienia niż potrzebuje a stąd bardzo prosta droga do większej ilości hormonu stresu(kortyzolu).

 

Dodatkowo jeszcze podczas gdy się odchudzamy i stosujemy diety to najczęściej trenujemy(i to nie mało bo większości z nas wydaje się, że gdy przykręcimy śrubę treningową na maksa to tłuszcz wycieknie z nas jak z dziurawej cysterny mleko). Niestety tak nie jest. Większa ilość treningu powinna iść w parze z większą ilością regeneracji - takich jak masaże, kąpiele solankowe, sauna, fizjoterapia czy po prostu odpoczynek i sen. 

 

Nasz organizm nie zna różnicy pomiędzy stresem spowodowanym tym, że gburowaty szef na nas nakrzyczał a tym, że zrobiliśmy ciężki trening. Szczerze mówiąc nasz organizm ma to w głębokim poważaniu. Ostry, intensywny trening u ludzi na poważnym deficycie kalorycznym np. schodzącym pod podstawową przemianę materii może koniec końców wywoływać efekt odwrotny do zamierzonego. 

 

Kortyzol u takich osób wydzielany w nadmiernym udziale będzie blokował hormon - insulinę i hormon - glukagon. Są to dwa hormony odpowiedzialne za przemiany węglowodanowe w naszym ciele. A bardziej łopatologicznie - Zamiast wykorzystywać spożyty pokarm w postaci energii, zmagazynujemy go w postaci tłuszczu.

 

Podsumowując, jeśli ćwiczycie intensywnie, mało jecie a mimo to Wasza waga utrzymuje się albo wręcz rośnie, to raczej nie liczcie, że to Wasze mięśnie rozbudowują się do wielkości Pałacu Kultury. Prędzej to ten chytry tłuszczyk okala Was swoją miłością i naprawdę w tym wypadku warty wyluzować trochę z treningami i zrobić sobie tydzień odpoczynku, albo zabrać swoją dziewczynę(lub chłopaka) na weekend do SPA i błogo poleniuchować. Nie miejcie też wyrzutów sumienia - na pewno wyjdzie Wam to na dobre. :)

( Dietetyk Radom )

 

07 października 2018
DLACZEGO WIĘCEJ WCALE NIE ZNACZY LEPIEJ? CZYLI DOBRA WIADOMOŚĆ DLA LENIUSZKÓW

B L O G

dieta radom

tagi: dietetyk radom, dieta radom, odchudzanie radom

OFERTA

OPINIE

BLOG

dietetyk radom

O MNIE

dietetyk radom
dietetyk radom
dietetyk radom
dietetyk radom

STRONA GŁÓWNA

KONTAKT

dietetyk radom

PHOTOS: ZDJĘCIA GOOGLE,

LUB ZBIORY WŁASNE

TEN BLOG JEST ZA DARMO I POWSTAŁ TYLKO Z MIŁOŚCI DO DIETETYKI

Dietetyk Radom

KLIKNIJ I ZOBACZ INNE

ARTYKUŁY NA BLOGU

Kliknij i odbierz darmową wizytę

ZAMÓW DIETĘ ONLINE W PROMOCJI