dieta radom

Co kilka miesięcy w mainstreamie można poczytać o kolejnych dietach cud - za sprawą których jest szansa, ba jest pewność, że schudniemy 10 kg albo i więcej w przeciągu jednego tygodnia. Dieta owsiankowa, morelowa, pistacjowa czy jakakolwiek inna, jest tak naprawdę zwykłą fikcją.

Czasem poprzez te wymyślne, fikuśne diety potężne koncerny próbują zwiększyć popyt na swoje produkty. Albo nikomu nie znany pseudo dietetyk pragnie wypłynąć na szerokie wody popularności i zaskarbić serca klientów wymyślając dietę ogórkową gdzie jesz 5 kg ogórków dziennie i chudniesz. Tak tak tak...

Faktycznie jest szansa, że podczas jedzenia tylko 5 kg ogórków dziennie nasza masa ciała się obniży. Jednak warto wspomnieć, że w dużej części poprzez tak restrykcyjne diety eliminacyjne gdzie jemy i mało kalorii i bazujemy na monoskładnikowej diecie spalamy więcej masy mięśniowej niż tłuszczu.

Ktoś mógłby pomyśleć, ale po co mi masa mięśniowa przecież nie jestem kulturystą - ja chce być szczupły! Błąd. Masa mięśniowa nie tylko ma istnieć na nabrzmiałych torsach mężczyzn po to, aby łamać serca niewiast.

Otóż w każdym włóknie mięśniowym znajduje się mitochondrium - taka nasza prywatna elektrownia jądrowa która do zasilenia potrzebuje kalorii. Jeden kilogram naszej masy mięśniowej potrzebuje średnio od 25 do nawet 50 kcal dziennie. Spalając naszą masę mięśniową chociażby poprzez nieodpowiednio zbilansowane diety eliminacyjne(warto wspomnieć, że tak zwane diety cud zawsze są źle zbilansowane) ale również poprzez głodówki spowalniamy nasz metabolizm i kopiemy sobie dietetyczny grób. 

Jeśli ktoś chwali się wszem i wobec, że schudł w ciągu tygodnia 6 kg lub więcej to prawdopodobieństwo, że to 6 kg pochodzi tylko z tłuszczu jest równo okrągłemu ZERU. Najprawdopodobniej conajmniej połowa z tego to również masa mięśniowa. Wraz z jej utratą obniżamy metabolizm i utrudniamy spalanie tłuszczu w późniejszym okresie. Mówiąc wprost w ciągu następnego tygodnia "odbijamy" sobie to 6 kg ale tym razem... o zgrozo! Jest to sam tłuszcz w czystej diabelskiej postaci.

Na koniec warto dodać, że restrykcyjne diety eliminacyjne (zwane potocznie dietami cud) są również bardzo dużym obciążeniem dla naszego organizmu - wypłukują go z witamin, minerałów. Osłabiają układ nerwowy, i układ hormonalny. Psują naszą skórę, włosy, paznokcie, a nawet oczy. Niszczą tarczycę oraz nadnercza. Człowiek do właściwego funkcjonowania potrzebuje węglowodanów, białek i tłuszczy. Oczywiście odpowiedniego rodzaju i w odpowiedniej ilości. Nie bez kozery powstał zawód dietetyka aby pokazywać ludziom, że diety cud przynoszą więcej szkód niż korzyści. ( Dietetyk Radom )

23 lipca 2018
DIETA CUD - PRAWDA CZY FAŁSZ ?

B L O G

dieta radom

tagi: dietetyk radom, dieta radom, odchudzanie radom

OFERTA

OPINIE

BLOG

dietetyk radom

O MNIE

dietetyk radom
dietetyk radom
dietetyk radom
dietetyk radom

STRONA GŁÓWNA

KONTAKT

dietetyk radom

PHOTOS: ZDJĘCIA GOOGLE,

LUB ZBIORY WŁASNE

TEN BLOG JEST ZA DARMO I POWSTAŁ TYLKO Z MIŁOŚCI DO DIETETYKI

Dietetyk Radom

KLIKNIJ I ZOBACZ INNE

ARTYKUŁY NA BLOGU

Kliknij i odbierz darmową wizytę

ZAMÓW DIETĘ ONLINE W PROMOCJI