dieta radom

Jeśli tutaj jesteś i czytasz ten wpis to prawdopodobnie zaintrygował Cię tytuł i być może liczysz, że jest tutaj opisany kolejny złoty środek, który zagwarantuje Ci nieziemską figure po zażyciu jednej tabletki.. Niestety nie - to zagwarantuje za to moja dieta ;-) hehe ale do rzeczy..

Zastanawiałeś się może jak to możliwe, że niektórzy tzw. influencerzy wygladają fenomenalnie 24 godziny na dobe i każde ich zdjęcie prezentuje forme jakby ich sam Michał Anioł dłutem stworzył? Jaki jest ich sekret, czy to godziny spędzone na siłowni czy wyjątkowa genetyka? Czasem faktycznie te rzeczy pomagają, ale czasem prawda jest jednak bardziej słona.. Podrasowana rzeczywistość Instagramowych itd. gwiazd fitness ma zachęcić Cię do kupienia ich produktów, wydania pieniędzy na niesamowity plan treningowy i ich diety(które są zazwyczaj w stylu kopiuj/wklej) i każdy ich podopieczny otrzymuje dokładnie taką samą diete/trening..

Nie jest moim celem tutaj sugerować, że cała branża jest zepsuta, chciałbym jednak w tym krótkim wpisie uczulić co po niektórych, żeby nie sugerowali się tym, że jeśli ich idol/idolka wygląda mega dobrze to znaczy, że jest też dobrym trenerem czy dietetykiem. Chciałbym zachęcić też do chwili zadumy i tego jak wygląda rzeczywistość a jaką rzeczywistość prezentują gwiazdy fitness w social mediach - gdyż są to zupełnie dwa inne światy..

Jeśli w dalszym ciągu czytasz ten wpis to ostrzegam, że kolejne zdania tutaj mogą sprawić, że Twój dotychczasowy obraz zostanie zburzony, także czytasz to tylko na własną odpowiedzialność. Jeszcze tu jesteś? :-)

No dobra to jedziemy !

*Po pierwsze smutna prawda jest niestety taka, że wiekszość osób, które reklamuje np. jakiś suplement swoją sylwetke zbudowała korzystając z dopingu a nie z tegoż suplementu. Prawda jest też niestety taka, że często były to końskie dawki dopingu :-) *Po drugie w zdjęciach tego typu wchodzi w grę wiele czynników: odpowiedni kąt zdjęcia, oświetlenie, pompa mięśniowa, oraz szczytowa forma w danym okresie ( często również tuningowana photoshopem) gwiazdy np. tuszują swoje niedoskonałości - jak pisze portal newsbook.pl ostatnio na jaw wyszło, że Ewa Chodakowska w swoich zdjęciach usuwała widoczne na brzuchu blizny - a jest to jeden z wielu przykładów kiedy gwiazdy tuszują swoje niedoskonałości. *Po trzecie - operacje plastyczne, wg. dużego kanału YouTube - " Dla Pieniędzy " znana Influencerka Natalia Siwiec na operacje plastyczne wydała conajmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych - poprawiając między innymi usta, nos i piersi. *Po czwarte - oprócz tego wszystkiego dochodzi to, że gwiazda która takie zdjęcie zamieszcza często jest produktem finalnym całej grupy ludzi która pracuje na ten sukces - dzień i noc. Przykładem jest Vince Sant - model fitness i jego firma V Shred, która składa się z blisko 200 osób która mu pomaga i pracuje na jego sukces a Vince tylko promuje firme swoją twarzą. *Po piąte nie każdy trener, który wygląda świetnie ma odpowiednią wiedze i doświadczenie żeby Ci pomóc, no bo jak może Ci pomóc osoba która całą swoją kariere zbudowała na dopingu a teraz mówi Ci, że Ty też tak możesz kiedy kupisz ich suplement ziołowy za tysiąc dolarów. Ściema jakiej świat nie widział.. 

Z drugiej jednak strony o ile filozofia Body Positive czyli akceptacja swojego ciała takim jakim jest czasem ma duży sens, to stanowczo mówie nie akceptowaniu go kiedy poziom tkanki tłuszczowej zaczyna stwarzać problemy zdrowotne, a także pogarsza jakość naszego życia. Zdrowie ma się tylko jedno i pamiętaj, że dieta oraz aktywność fizyczna powinna być nieodłącznym elementem Twojego życia. Twoim małym zadaniem na dzisiaj jest zrobienie jednego nawet najmniejszego kroku, które przybliży Cię właśnie do lepszego zdrowia czy poprawy Twojej sylwetki.

Zebrałem tutaj tylko najważniejsze kwestie, która zaburzają obraz rzeczywistości. Mam nadzieje, że bogatszy/bogatsza w tą wiedze będziesz patrzeć na swoje ciało bardziej przychylnie. Jak zawsze mocno trzymam za Ciebie kciuki :-) 

( Dietetyk Radom )

02 kwietnia 2021
CZY MOŻLIWE JEST WYGLĄDAĆ TAK DOBRZE JAK TWÓJ IDOL/IDOLKA Z INSTAGRAM/FACEBOOK/YOUTUBE/TIKTOK ?

B L O G

dieta radom

tagi: dietetyk radom, dieta radom, odchudzanie radom

OFERTA

OPINIE

BLOG

dietetyk radom

O MNIE

dietetyk radom
dietetyk radom
dietetyk radom
dietetyk radom

STRONA GŁÓWNA

KONTAKT

dietetyk radom

PHOTOS: ZDJĘCIA GOOGLE,

LUB ZBIORY WŁASNE

TEN BLOG JEST ZA DARMO I POWSTAŁ TYLKO Z MIŁOŚCI DO DIETETYKI

Dietetyk Radom

       Kliknij i odbierz darmową wizytę

dietetyk radom

       Zadzwoń: 668 - 000 - 840

dietetyk radom

KLIKNIJ I ZOBACZ INNE

ARTYKUŁY NA BLOGU