dieta radom

Ajurweda, to indyjska filozofia o długim i zdrowym życiu. Ayuh oznacza życie, a veda naukę. Nazywana również matką wszelkich sposóbów leczenia jest znana już od 2000 lat. Pomimo to ciągle aktualna, dostarcza wielu bardzo ważnych wskazówek z których może skorzystać absolutnie każdy.

Ajurweda oparta jest na sprawdzonych przez tysiąclecia technikach i metodach. Koncentruje się na usuwaniu choroby, a gdy już do niej dojdzie - na usuwanie jej źródła, a nie tylko objawów. Medycyna ajurwedyjska nie zajmuje się pojedynczym organem, ale traktuje ciało i umysł jako całość. Istotą Ajurwedy jest całkowite wyzdrowienie a nie tymczasowa ulga. Jest to system kompleksowo zajmujący się naturą, zdrowiem, sensem i celem ludzkiego życia. 

 

Największą popularnością cieszyła się w latach 80, kiedy to z jej uroków korzystało wiele gwiazd filmowych czy artystów muzycznych.

 

W Ajurwedzie można znaleźć klucz do zrozumienia związków między zdrowiem a chorobą, oraz jak znaleźć równowagę w codziennych obowiązkach i Świecie, który ciagle goni. Organizm ludzki składa się ze 100 bilionów komórek w których w każdej sekundzie zachodzi wiele biochemicznych reakcji. Wg. Ajurwedy m. in. dlatego, tak ważne jest dbać o równowage i być w ciągłym kontakcie z naszym organizmem, który gdy dzieje się coś złego zawsze wysyła nam wcześniej sygnał ostrzegawczy.

 

Trwające np. przez dłuższy czas zmęczenie/wyczerpanie, ból brzucha, migreny czy problemy ze snem są dla nas  informacją i nie wolno ich bagatelizować. W każdej minucie dociera do nas cała masa różnego typu sygnałów, a my musimy być na nie wyczuleni i potrafić je właściwie interpretować tak by osiągnąć zdrowe i długie życie. W kolejnych częściach poruszę wiele ciekawych kwestii, a także praktycznych porad jak w prosty sposób skorzystać z Ajurwedy w codziennym życiu.

 

Zobacz również AJURWEDA - PORADY JAK DZIĘKI JEDZENIU POPRAWIĆ RÓWNOWAGĘ ORGANIZMU - CZĘŚĆ 2 🥑🥥🍉

12 marca 2022
AJURWEDA - CZYLI JAK UNIKNĄĆ WSZELKICH CHORÓB I WIZYT U LEKARZY - CZĘŚĆ 1 WSTĘP 🌺🌿🐉

B L O G

dieta radom

tagi: dietetyk radom, dieta radom, odchudzanie radom

OFERTA

OPINIE

BLOG

dietetyk radom

O MNIE

dietetyk radom
dietetyk radom
dietetyk radom
dietetyk radom

STRONA GŁÓWNA

KONTAKT

dietetyk radom

PHOTOS: ZDJĘCIA GOOGLE,

LUB ZBIORY WŁASNE

TEN BLOG JEST ZA DARMO I POWSTAŁ TYLKO Z MIŁOŚCI DO DIETETYKI

Dietetyk Radom

KLIKNIJ I ZOBACZ INNE

ARTYKUŁY NA BLOGU

Kliknij i odbierz darmową wizytę

ZAMÓW DIETĘ ONLINE W PROMOCJI