dieta radom

W dzisiejszym wpisie przedstawię Wam 4 parametry w Waszej krwi, które warto sprawdzić zanim będzie za późno. Ich kontrola pomoże Wam przede wszystkim ochronić swoje zdrowie, ale i oszczędzić wiele pieniędzy, gdyż te badania są naprawdę niedrogie. O czym mowa?

 

Badanie nr. 1 - POZIOM HOMOCYSTEINY

Podstawowe badania, o którym najczęściej zapominają lekarze. Niski poziom homocysteiny prowadzi po krótce do kurczenia się naszego mózgu, czyli chorób degeneracyjnych w obrębie tego narządu. Przykładem jednej z takich chorób jest Alzheimer.

Wysoki poziom homocysteiny - zabija. Dosłownie.

Aby wyregulować poziom homocysteiny przydatna będzie oczywiście odpowiednia dieta, ale również suplementacja witaminą b12 i b6.

 

Badanie nr. 2 - WITAMINA D3.

Na przełomie ostatnich lat wyszło na jaw, że Polacy w 90% mają niedobór tejże witaminy. Nie jest to dziwne w kraju gdzie słońca jest tyle, że kiedy zdarzy nam się przespać odpowiedni moment to w danym sezonie możemy go w ogóle nie zobaczyć. Faktem jest również to, że gdyby każdy dbał o poziom tej witaminy w organizmie to poziom zachorowalności na różnego rodzaju choroby byłby dużo mniejszy np. ryzyko zachorowania na różnego typu nowotwory byłoby do 80% niższe. Odpowiedni poziom witaminy D3 potrafi zdziałać cuda. Dzięki tej witaminie organizm sam jest w w stanie produkować antybiotyk na wirusy, bakterie. Osoby, które witaminę D3 mają na odpowiednim poziomie również raczej nie powinny zachorować na grypę.

 

Badanie nr.3 - HBA1C - HEMOGLOBINA GLIKOWANA -

Kolejne badanie pomijane przez lekarzy, które pokazuję w okresie 120 dniowym jakie było nasze stężenie cukru we krwi. Nadmiar cukru we krwi powoduję szereg bardzo przykrych konsekwencji. Między innymi również ten, że mamy kłopot aby się odchudzić. Ale również częste oddawanie moczu, problemy z widzeniem, senność, bóle głowy i ogólne osłabienie. Oczywiście stan wysokiego poziomu cukru we krwi prowadzi w konsekwencji do rozwoju bardzo groźnej choroby - Cukrzycy typu II.

 

Badanie nr.4 - CRP - BIAŁKO C- REAKTYWNE Jest to ogólno-ustrojowy wskaźnik stanu zapalnego w organizmie. Podwyższenie tego białka wskazuje na to, że w organizmie nie dzieje się dobrze. Oczywiście u mężczyzn ten wskaźnik z  zasady jest o wiele wyższy niż normalnie(wystarczy spojrzeć z jakim bólem przechodzą przez przeziębienie :))

Podwyższone CRP może być przyczyną tego, że nasza dieta nie jest odpowiednia(stany zapalne w jelitach) ale nie tylko. To badanie ogólnie informuje, że coś z naszym ciałem dzieje się niedobrego. Daje nam również informacje aby szukać dalej co może być tego przyczyną. 

 

Te 4 badania warto robić profilaktycznie chociaż raz w roku.

Dietetyczne pozdrowienia !

( Dietetyk Radom )

 

 

 

 

11 maja 2019
4 BARDZO PROSTE BADANIA, KTÓRE POMOGĄ CI DOWIEDZIEĆ SIĘ WIELE O TWOIM ZDROWIU

B L O G

dieta radom

tagi: dietetyk radom, dieta radom, odchudzanie radom

OFERTA

OPINIE

BLOG

dietetyk radom

O MNIE

dietetyk radom
dietetyk radom
dietetyk radom
dietetyk radom

STRONA GŁÓWNA

KONTAKT

dietetyk radom

PHOTOS: ZDJĘCIA GOOGLE,

LUB ZBIORY WŁASNE

TEN BLOG JEST ZA DARMO I POWSTAŁ TYLKO Z MIŁOŚCI DO DIETETYKI

Dietetyk Radom

KLIKNIJ I ZOBACZ INNE

ARTYKUŁY NA BLOGU

Kliknij i odbierz darmową wizytę

ZAMÓW DIETĘ ONLINE W PROMOCJI