dieta radom

Światowy organ w rankingach i doradztwie konsumenckim Waszyngton, D.C. - U.S. News & World Report, wziął pod lupę 39 diet. W rankingu brano pod uwage tylko poważne oraz popularne diety, które mają swoje umocowania w badaniach naukowych. Kilka lat temu robiłem dla Was zestawienie najgłupszych diet Świata w którym między innymi była dieta Wacikowa polegająca na jedzeniu waty z patyczków do uszu.. Cóż..

Jakie diety zostały najlepiej ocenione w rankingu? Wg. Waszyngton, D.C. - U.S. News & World Report najlepszymi dietami są: dieta śródziemnomorska, flexitarianizm i dieta DASH.

Ciekawi Was jednak zapewne jakie diety znalazły się na dole tej listy zajmując kolejno 37, 38 i 39 miejsce ?

A więc proszę Państwa czas na odwrócone podium ! (DŻINGIEL)

Miejsce 37 GAPS (GAPS Diet) jest to skrót od diety Gut and Psychology Syndrome. Jest to dieta eliminacyjna stworzona przez Panią dr Natashę Campbell-McBride W skrócie, polega rzekomo na „odtruciu” organizmu poprzez przewód pokarmowy – czyli eliminację pokarmów, które nasz organizm trudno trawi oraz na zastąpieniu ich pokarmem bogatym w składniki odżywcze, które miałyby się przyczynić do „wyleczenia” jelit. W teorii te pokarmy – mają poprawić funkcjonowanie mózgu i znieść szereg zaburzeń w organizmie.

W diecie GAPS przedstawia się sześć etapów, na początek wychodzi się od bardzo ścisłej i monotematycznej diety ( buliony zup ze świeżego mięsa, drobiu i ryb; żywność probiotyczna, taka jak kefir czy domowy jogurt; i świeże herbaty ziołowe),  (etap ostatni wprowadza wszystkie surowe owoce z listy zatwierdzonej przez GAPS, jak np. jagody, dojrzałe banany i kokos czy suszone owoce, mleko kokosowe).

Po bagatela 3 latach następuje tzw. wychodzenie z diety. Główne słabości diety to eliminacja wielu cennych pokarmów, trudność w jej utrzymaniu, dieta GAPS jest także czasochłonna i wymagająca wprowadzenia restrykcji – na które nie każdy może sobie pozwolić.

Miejsce 38 Dieta Ketogeniczna (Keto Diet) Ograniczenie węglowodanów w celu wprowadzenia organizm w stan ketozy i szybsze spalanie tłuszczu. Ta dieta w ostatnich latach ma wielu zwolenników, ciężko się dziwić bo dość szybko odchudza. Minusy? Długotrwałe stosowanie jej powoduje zmęczenie, zaburzenia koncentracji, brak energii, pobudzenie apetytu i problemy z perystaltyką jelit. Plus przy nieumiejętnym jej stosowaniu również szereg chorób ale o tym pisałem więcej w poprzednim artykule, który cały poświęciłem tej diecie.

Miejsce 39 Dieta Dukana (Dukan Diet) Czas na zwycięzce ! Dieta Dukana, kto o niej nie słyszał? Nadal przedstawiana często, jako magiczny sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów. Dieta ta jest bardzo podobna do diety ketogenicznej a łączy ich to, że obie przyjęły, że węglowodany należy eliminować jak komara na sobotnim grilu. Natomiast Dieta Dukana opiera się głównie na obecności białka w diecie . Duża ilość białka skutkuje niestety zwiększeniem ilości metabolitów białka oraz cholesterolu. Skutkiem jest pojawienie się kamieni w układzie moczowym. Dieta Dukana jest także uboga w witaminy i minerały (niedobory np. kwasu foliowego, witaminy C lub potasu. Długotrwałe jej stosowanie przyczynia się do obniżenia masy kostnej (rozwój osteoporozy), obciąża także wątrobe. Wg. Waszyngton, D.C. - U.S. News & World Report Dieta Dukana znajduje się na ostatnim miejscu dlatego, że po stosowaniu tej diety następuje najwięcej powikłań zdrowotnych, które później ciężko jest odwrócić. Reasumując przynosi więc więcej szkody niż pożytku, bo odchudzić możemy się także w sposób zdrowy stosując inne diety.

Na koniec należy podkreślić, że każdy organizm jest inny i inaczej reaguje na daną diete. Dlatego jeśli od dłuższego czasu stosujesz jedną z wymienionych tutaj diet, ale jesteś pod kontrolą lekarza, robisz badania okresowe(nie samochodu) i wszystko jest u Ciebie okej, to prawdopodobnie w tym konkretnym wypadku dobrze dobrałeś diete. Może mogłeś wybrać lepiej... Ale ważne, że jesteś zadowolony i w Twojej ocenie dieta Ci służy a nie Ty służysz diecie. I o to w tym wszystkim chodzi .. :-) ( Dietetyk Radom )

 

 

08 lipca 2021
3 NAJGORSZE DIETY ŚWIATA W 2021 ROKU. SPRAWDŹ CZY PRZYPADKIEM NIE MA TAM TWOJEJ DIETY !

B L O G

dieta radom

tagi: dietetyk radom, dieta radom, odchudzanie radom

OFERTA

OPINIE

BLOG

dietetyk radom

O MNIE

dietetyk radom
dietetyk radom
dietetyk radom
dietetyk radom

STRONA GŁÓWNA

KONTAKT

dietetyk radom

PHOTOS: ZDJĘCIA GOOGLE,

LUB ZBIORY WŁASNE

TEN BLOG JEST ZA DARMO I POWSTAŁ TYLKO Z MIŁOŚCI DO DIETETYKI

Dietetyk Radom

KLIKNIJ I ZOBACZ INNE

ARTYKUŁY NA BLOGU

Kliknij i odbierz darmową wizytę

ZAMÓW DIETĘ ONLINE W PROMOCJI