Dietetycy Radom

Dietetyczka Radom

Dieta Radom

Dietetyk Kowala

Dietetyk Wsola

Dietetyk Jedlińsk

Dietetyk Radom

Dieta Radom

Dietetyk Warszawa

Dietetyk Białobrzegi

Dietetyk Zwoleń

Dietetyk Jastrzębia

Dietetyk Wolanów

Dietetyk Wierzbica

Dietetyk Gózd

Dietetyk Zakrzew

Dietetyk Iłża

Dietetyk Skaryszew

Dietetyk Kozienice

Dietetyk Pionki

Odchudzanie Radom

tagi: dieta radom,najlepszy dietetyk radom, odchudzanie radom, skuteczna dieta,prosta dieta, bardzo łatwa dieta, przyjemna dieta, bajeczna dieta, łatwa dieta, radom miasto na twoją dietę, dietetyk z radomia, radomianin idzie na dietę, dieta radom twoją najlepszą, zacznij dziś dietę w radomiu, bardzo skuteczny proces diety w miejscowości radom, dieta na miarę twoich potrzeb indywidualna rozpisana w radom, udana i prosta dieta taka jaką lubisz zawsze w radomiu, miasto radom to miejsce gdzie dobry dietetyk ułoży dla ciebie najlepszą zbilansowaną dietę, dieta której potrzebujesz to dieta dobrze zbilansowana, radom to miejsce gdzie najlepszy dietetyk ułoży dla ciebie dobrą i skuteczną dietę abyś mógł skutecznie zgubić kilogramy, dieta paleo, dieta bezglutenowa czy dieta wegetariańska i wegańska, dieta również dla cukrzyka, dieta radom to dobra dieta i najlepszy dietetyk gwarantuje szybkie rezultaty takiej diety, miasto radom to miejsce które spełni twoje wszystkie potrzeby i zagwarantuje dobrą i smaczną diete, przejdź dzisiaj na dietę w radomiu, 

iphone 14, mateusz matyszkowicz, iga świątek, włochy słowenia, bartosz kurek, bayern stuttgart warta lech, monza juventus, milan napoli, korona górnik zabrze

 

USED PHOTOS: GOOGLE IMAGES

Wszelkie prawa zastrzeżone 2022

Dieta Radom

Dietetyk Kowala

Dietetyk Wsola

Dietetyk Jedlińsk

Dietetyk Radom

Dieta Radom

Dietetyk Warszawa

Dietetyk Białobrzegi

Dietetyk Zwoleń

Dietetyk Jastrzębia

Dietetyk Wolanów

Dietetyk Wierzbica

Dietetyk Gózd

Dietetyk Zakrzew

Dietetyk Iłża

Dietetyk Skaryszew

Dietetyk Kozienice

Dietetyk Pionki

Odchudzanie Radom

dietetyk radom

KONTAKT

GŁÓWNA

dietetyk radom
dietetyk radom
dietetyk radom
dietetyk radom

PRZEMIANY

O MNIE

dietetyk radom
dietetyk radom

BLOG

OPINIE

KONKURS

 Zadzwoń teraz !

NAJLEPSZY DIETETYK W RADOMIU WEDŁUG NIEZALEŻNEGO SERWISU - OFERTEO .PL

 Zadzwoń teraz !

 Zadzwoń teraz !

 Zadzwoń teraz !

 Zadzwoń teraz !

 Zadzwoń teraz !

KLIKNIJ I ZOBACZ INNE

ARTYKUŁY NA BLOGU

Dietetyk Radom

TEN BLOG JEST ZA DARMO I POWSTAŁ TYLKO Z MIŁOŚCI DO DIETETYKI

PHOTOS: ZDJĘCIA GOOGLE,

LUB ZBIORY WŁASNE

tagi: dietetyk radom, dieta radom, odchudzanie radom

dieta radom

B L O G

10 NAJCZĘSTSZYCH BŁĘDÓW DIETETYCZNYCH POPEŁNIANYCH PRZEZ "ZWYKŁYCH" LUDZI 😲😵🎃💀CZĘŚĆ 1 DIETETYK RADOM
24 marca 2022

W tym wpisie poznasz najbardziej popularne błędy żywieniowe, a także co zrobić aby się ich ustrzec - w postaci prostego rozwiązania. Dzięki temu wreszcie będziesz mógł osiągnąć sukces w postaci zdrowia i wymarzonej wagi. Ciekawy? Zaczynamy 

 

nr 1 Wszystko albo nic kontra flexible dieting i zasada 80/20

 

Problem: Trzymasz dietę od kilku tygodni i Twoja sylwetka powoli prezentuje się coraz lepiej, ale dzisiaj wyszedłeś ze znajomymi na miasto i zdarzyło Ci się wypić kilka drinków a potem zjeść hamburgera. Kolejnego dnia wstałeś, poszedłeś do lodówki i na śniadanie wybrałeś parówki obficie maczane w majonezie i przegryzłeś to nie wiedząc czemu - boczkiem bo to było szybkie a Ty byłeś przecież zmęczony więc nie miałeś siły szykować czegoś bardziej wyrafinowanego. Po jakimś czasie efekt kuli śnieżnej powoduje, że całkowicie odchodzisz od diety bo sądzisz, że już nie warto do niej wracać. Błąd.

Rozwiązanie: Moment kiedy po zjedzeniu parówek z boczkiem wróciłbyś do diety byłby kluczowy, bo z pomocą przychodzi tutaj rozwiązanie flexible dieting czyli tzw. diety elastycznej, której nie jesteś więźniem, ale w której pozwalasz sobie też na przyjemności. Łącząc to z zasadą 80/20 czyli 80 % jesz czysto a w 20 % pozwalasz sobie na drobne odstępstwa od diety wliczając w to raz na tydzień/dwa tygodnie wspomniane parówki z boczkiem. ;-)

 

nr 2 Zbyt dużo kalorii

 

Problem: Zafiksowałeś się na punkcie zdrowego jedzenia, kupujesz regularnie wszystko co brzmi na tyle dobrze, żeby pochwalić się znajomym: syrop z agawy, okoń nilowy, komosa ryżowa, nasiona chia itd. Zapominając o prostej zasadzie, że energia przyjęta musi równać się energii wydatkowanej - w przeciwnym razie nie będzie efektów mimo tych wszystkich ekskluzywnych i drogich produktów, które obecnie spożywasz.

Rozwiązanie: Póki nie nauczysz się intuicyjnie jeść tyle ile potrzebuje Twój organizm, musisz wrócić do liczenia kalorii tego co zjadasz.

 

nr 3 Zbyt mało kalorii

 

Problem: Obcinasz do minimum przyjmowany pokarm, wchodzisz na tzw. diete ubogo kaloryczną, bo to niby spowoduje szybszy spadek wagi. Boli Cię głowa, jesteś wiecznie zmęczony, zdekoncentrowany i podenerwowany, ale mimo to nie podejmujesz działań w postaci zmiany żywienia, tylko jesz tyle by jeszcze móc chociaż oddychać. Błąd.  Warto przytoczyć tutaj Regułę Przekory Le Chateliera i Brauna – jedna z podstawowych reguł dotyczących równowag dynamicznych, mówiąca, że układ, na który działa jakiś bodziec, odpowiada w taki sposób aby przeciwdziałać bodźcowi. Czyli mówiąc krótko - organizm broni się przed tak małą ilością kalorii i w efekcie nie spala tkanki tłuszczowej, tylko ciężko wypracowaną masę mięśniową. 

Rozwiązanie: Jedz tyle ile potrzebuje Twój organizm do sprawnego funkcjonowania i włącz dodatkową aktywność fizyczną w ciągu dnia - dopasowaną do Twojej osoby. Dużo lepiej kontrolować deficyt większą ilością ruchu niż mniejszą ilością kalorii.

 

nr 4 Ilość a nie jakość zwane również IIFYM (If It Fits Your Macros)

 

Problem: Obejrzałeś kilka vlogów znanych youtuberów - promowali oni sposób żywienia, w którym wystarczy kierować się ilością makroskładników w diecie. Czyli zamiast zjeść jabłka można zjeść lody, a zamiast pełnowartościowego posiłku fastfood - o ile kalorie i makro czyli węglowodany, białka i tłuszczę będą się zgadzać Twojemu wydatkowi energetycznemu. Warto przypomnieć, że żywność mniej przetworzona, daje nam w rzeczywistości dużo więcej np. w postaci minerałów, witamin, błonnika, którym żywią się dobre bakterie w jelitach dbając o nasz dobry nastrój, białka o wyższej wartości biologicznej, węglowodanów złożonych, które trawią się wolniej więc dłużej jesteśmy syci czy, dobrych tłuszczów, które wspierają układ odpornościowy i nerwowy zamiast zapychać naszych żył. 

Rozwiązanie: Ilość kalorii należy również oceniać w aspekcie jakościowym. Dopiero jedno i drugie daje sukces. Nie wyłączając przy tym podejścia elastycznego i cyklicznych odstępstw od diety(Patrz nr 1)

 

nr 5 Zbyt mała ilość kwasów tłuszczowych Omega-3

 

Problem: Omega-3 ? " Coś tam słyszałem ale nigdy tego nie jadłem. " Jeśli do tej pory uważałeś, że Omega-3 to ta fioletowa planeta obok Marsa, muszę wyprowadzić Cię z błędu. Omega-3 to bardzo ważne kwasy tłuszczowe, zawiadujące wieloma przemianami metabolicznymi w organizmie, regeneracją tkanek, skupieniem, lepszą wrażliwością na insulinę, szybszym spalaniem tkanki tłuszczowej i wieloma wieloma innymi rzeczami.

Rozwiązanie: Włącz do diety produkty bogate w kwasy Omega-3 jak np. wędzoną makrelę, świeżego łososia, sardynki w oleju, śledź solony, karp hodowlany. Możesz również wspomagać się suplementacją. DIETETYK RADOM 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

dieta radom

Dietetycy Radom

Dietetyczka Radom

Dieta Radom

Dietetyk Kowala

Dietetyk Wsola

Dietetyk Jedlińsk

Dietetyk Radom

Dieta Radom

Dietetyk Warszawa

Dietetyk Białobrzegi

Dietetyk Zwoleń

Dietetyk Jastrzębia

Dietetyk Wolanów

Dietetyk Wierzbica

Dietetyk Gózd

Dietetyk Zakrzew

Dietetyk Iłża

Dietetyk Skaryszew

Dietetyk Kozienice

Dietetyk Pionki

Odchudzanie Radom

tagi: dieta radom,najlepszy dietetyk radom, odchudzanie radom, skuteczna dieta,prosta dieta, bardzo łatwa dieta, przyjemna dieta, bajeczna dieta, łatwa dieta, radom miasto na twoją dietę, dietetyk z radomia, radomianin idzie na dietę, dieta radom twoją najlepszą, zacznij dziś dietę w radomiu, bardzo skuteczny proces diety w miejscowości radom, dieta na miarę twoich potrzeb indywidualna rozpisana w radom, udana i prosta dieta taka jaką lubisz zawsze w radomiu, miasto radom to miejsce gdzie dobry dietetyk ułoży dla ciebie najlepszą zbilansowaną dietę, dieta której potrzebujesz to dieta dobrze zbilansowana, radom to miejsce gdzie najlepszy dietetyk ułoży dla ciebie dobrą i skuteczną dietę abyś mógł skutecznie zgubić kilogramy, dieta paleo, dieta bezglutenowa czy dieta wegetariańska i wegańska, dieta również dla cukrzyka, dieta radom to dobra dieta i najlepszy dietetyk gwarantuje szybkie rezultaty takiej diety, JAKUB CZARODZIEJ, miasto radom to miejsce które spełni twoje wszystkie potrzeby i zagwarantuje dobrą i smaczną diete, przejdź dzisiaj na dietę w radomiu, iphone 14, mateusz matyszkowicz, iga świątek, włochy słowenia, bartosz kurek, bayern stuttgart, JAKUB CZARODZIEJ, GTA 6, ROBERT LEWANDOWSKI, MAJA STAŚKO, FAME MMA, warta lech, monza juventus, milan napoli, UKRAINA, korona górnik zabrze tomasz wołek, putin,  rosja, powszechna mobilizacja, dania francja, tvpsport, Sylwia Kurzela, Anna Maria Sieklucka, Anglia Niemcy, kurs dolara, arnold schwarzenegger, kursy walut, jakub czarodziej, BAYER bayern leverkusen, GET IN BANK, POGOŃ - LECHIA, JERZY URBAN, Bartosz Gelner, Oliwia Bieniuk, Anna Przybylska, MACIEJ KURZAJEWSKI, KATARZYNA CICHOPEK, FC BARCELONA CELTA, KIJÓW,

BIAŁORUŚ, DAWID OZDOBA, UKRAINA, LOVE ISLAND,  Polska Serbia, , manchester city, siatkówka, sprawa dla reportera, zuzanna górecka, telewizja polska,  tomasz lis, dzień nauczyciela, liam hemsworth, henry cavill, geralt, witcher,  BARCELONA, takeoff, biedronka, zabka, IGOR SYPNIEWSKI, SKOKI NARCIARSKIE, Aaron carter, sebastian fabijański, ksw, fame mma, amazon, netflix,  Prime video, disney +, hbo go, jerzy połomski, nestle, coca cola, Elon Musk, Twitter, cena gazu, cena prądu, cena węgla, Przewodów, Katar, Mundial, mc donald, burger drwala, black friday, wednesday, addams family,  mecze mundial, glik, zieliński, argentyna meksyk, mbappe, wojciech szczęsny, robert lewandowski, cristiano ronaldo, polska argentyna, arabia, Ken Block, Emilian Kamiński, Zbigniew Ziobro, Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin, iga świątek, donald tusk, białoruś, papież, małgorzata tomaszewska, fen, kanał sportowy, janusz weiss, Bournemouth – Liverpool, Korona Kielce – Radomiak, Jagiellonia Białystok – Górnik Zabrze, 

 

USED PHOTOS: GOOGLE IMAGES

Wszelkie prawa zastrzeżone 2023

Dieta Radom

Dietetyk Kowala

Dietetyk Wsola

Dietetyk Jedlińsk

Dietetyk Radom

Dieta Radom

Dietetyk Warszawa

Dietetyk Białobrzegi

Dietetyk Zwoleń

Dietetyk Jastrzębia

Dietetyk Wolanów

Dietetyk Wierzbica

Dietetyk Gózd

Dietetyk Zakrzew

Dietetyk Iłża

Dietetyk Skaryszew

Dietetyk Kozienice

Dietetyk Pionki

Odchudzanie Radom