dieta radom

W "pewnym" wieku większość mężczyzn zaczyna odczuwać dyskomfort związany z koniecznością częstszego niż to bywało kiedyś chodzenia do toalety. Najczęściej przyczyną jest tutaj właśnie przerost prostaty(gruczołu krokowego) - czy są jakieś skuteczne metody w jaki sposób złagodzić te objawy? Czy możemy poradzić sobie bez leków i farmakologii, stosując tylko naturalne produkty? O tym w dzisiejszym wpisie.

 

Aby dokładnie przyjrzeć się kwestii odpowiedniego żywienia przy przeroście prostaty warto wspomnieć o czymś takim jak SHBG(sex hormone binding globuline-globulina wiążąca hormony płciowe) Pod tą tajemniczo brzmiącą nazwą kryje się białko wiążące hormony płciowe - szczególnie testosteron, który u osób z przerostem gruczołu krokowego należy w sposób skuteczny minimalizować. Na pewno dla takich osób nie będzie odpowiednia dieta Typowego Janusza czyli mięsa w dużej ilości (szczególnie wieprzowe), ziemniaki z okrasą czy kotlety mielone.

 

W typ przypadku jeśli chcielibyśmy pomóc takiej osobie z przerostem prostaty - dieta niskowęglowodanowa oraz niskobiałkowa sprawdzi się tutaj jak znalazł. Dobrym przykładem będzie tutaj Dieta Wegańska, która jest typową dietą "anty testosteronową" dlatego, że w większości opieramy się w tej diecie o warzywa, owoce oraz pozostałe produkty, które nie mają w swoim składzie białek o wysokiej wartości biologicznej( z pełną pulą aminokwasów jak np. jajka czy mięso)

 

Duża ilość błonnika w tej diecie oraz niska zawartość szczególnie tłuszczu nasyconego bogatego w cholesterol będzie kluczowym czynnikiem pomagającym nam okiełznać przykre dolegliwości związane z przerostem prostaty czy też zahamować rozrost nowotworu tego narządu - przyblokowując aktywny testosteron aby prostata nie dostawała "czadu" .

 

Warto wspomnieć jednak, że u każdego innego mężczyzny, dieta wegańska będzie zaburzała jego funkcjonowanie gdyż nie ma co ukrywać iż testosteron jest podstawowym hormonem warunkującym o sukcesie mężczyzy wpływającym na jego chęć do podejmowania wyzwań, rozwoju zawodowego czy ogólnie poziom satysfakcji z życia.

 

Dodatkowo suplementacja wskazana tutaj to na pewno dawki selenu w większej ilości, a także środek o nazwie Saw Palmetto - czyli ekstrakt z tzw. Palmy Sabałowej, która skutecznie zmniejsza aktywność 5-α-reduktazy – enzymu, który wpływa na wzrost wolnego testosteronu a co za tym idzie także blokuje 5-alfadihydrotestosteron (DHT). Duża ilość DHT powoduje właśnie przerost prostaty, która zaczyna napierać na pęcherz i zaciskać cewkę moczową.

 

Warto skorzystać z powyższych porad jeśli nie chcemy podczas seansu filmu "Kler" spędzić większości czasu w toalecie i zdążyć jedynie na napisy końcowe. 

( Dietetyk Radom )

 

12 października 2018
DIETETYKA I SUPLEMENTACJA PRZY PRZEROŚCIE PROSTATY

B L O G

dieta radom

tagi: dietetyk radom, dieta radom, odchudzanie radom

OFERTA

OPINIE

BLOG

dietetyk radom

O MNIE

dietetyk radom
dietetyk radom
dietetyk radom
dietetyk radom

STRONA GŁÓWNA

KONTAKT

dietetyk radom

PHOTOS: ZDJĘCIA GOOGLE,

LUB ZBIORY WŁASNE

TEN BLOG JEST ZA DARMO I POWSTAŁ TYLKO Z MIŁOŚCI DO DIETETYKI

przerost prostaty

KLIKNIJ I ZOBACZ INNE

ARTYKUŁY NA BLOGU

Kliknij i odbierz darmową wizytę

ZAMÓW DIETĘ ONLINE W PROMOCJI