dieta radom

Dieta Alkaliczna czyli inaczej mówiąc zasadowa, której twórcą jest Robert O. Young jakiś czas temu przechodziła w naszym kraju duży boom i całkiem sporo osób ją stosowało. Znam nawet osobiście kilku dietetyków i dietetyczek, które takie diety rozpisywały swoim pacjentom.

 

Jednak naukowcom ta dieta nigdy się nie podobała. Robert O. Young został skazany na 3 lata więzienia za oszustwa i wyłudzenia. Dietę tą stosowały też między innymi gwiazdy takie jak: Kate Hudson, Jennifer Aniston oraz Victoria Beckham. Niedługo później takim sposobem odżywiania zainteresowały się także Gwyneth Paltrow czy Kristen Dunst. Na fali tak ogromnego zainteresowania dietą, powstała nawet woda alkaliczna, którą reklamowała Miranda Kerr.

 

Głównym celem diety zasadowej jest spożywanie tzw. Produktów zasadotwórczych, które przywracają optymalne PH w naszym organizmie. Wyklucza się natomiast produkty „niby” kwasotwórcze takie np. jak czerwone mięso. Natomiast produkty, które Robert O. Young uznawał za zasadotwórcze i kwasotwórcze nie znalazły nigdy swojego potwierdzenia w żadnych badaniach a naukowcy są zgodni, że organizm jest w stanie samoczynnie utrzymywać bufory kwasowo-zasadowe naszego organizmu. PH naszej krwi może ulec zakwaszeniu jedynie kiedy np. wykonaliśmy bardzo ciężki trening, ale następnego dnia nasz organizm wraca do poprzedniego stanu(dbają o to nasze narządy) Jaki był największy minus tej terapii dietetycznej? Przede wszystkim pieniądze, bo jak się okazuje Pan Robert O. od jednej ze swoich podopiecznych wziął za terapię ok. 300 tysięcy złotych.

 

Morał z tej opowieści jest taki, żeby nie wierzyć we wszystkie diety cud w Internecie tylko zaufać osobie, która się na tym zna i poprosić ją o pomoc w zakresie układania diety. Warto posiłkować się opiniami w Internecie, bo dzisiaj większość portali ma tzw. detektory na sfałszowane opinie i natychmiast je usuwa. Więc opinie to miarodajne źródło informacji, bo bazuje na prawdziwych przypadkach, osób którym dietetyk rzeczywiście pomógł.

( Dietetyk Radom )

 

20 grudnia 2018
ROBERT O. YOUNG TWÓRCA DIETY ALKALICZNEJ SKAZANY ZA OSZUSTWA I WYŁUDZENIA – CZYLI DLACZEGO NIE WARTO WIERZYĆ WSZYSTKIM PSEUDO EKSPERTOM W INTERNECIE

B L O G

dieta radom

tagi: dietetyk radom, dieta radom, odchudzanie radom

OFERTA

OPINIE

BLOG

dietetyk radom

O MNIE

dietetyk radom
dietetyk radom
dietetyk radom
dietetyk radom

STRONA GŁÓWNA

KONTAKT

dietetyk radom

PHOTOS: ZDJĘCIA GOOGLE,

LUB ZBIORY WŁASNE

TEN BLOG JEST ZA DARMO I POWSTAŁ TYLKO Z MIŁOŚCI DO DIETETYKI

Dietetyk Radom

KLIKNIJ I ZOBACZ INNE

ARTYKUŁY NA BLOGU

Kliknij i odbierz darmową wizytę

ZAMÓW DIETĘ ONLINE W PROMOCJI