dieta radom

W dzisiejszym wpisie znowu chcę zaoferować Wam troszkę wiedzy praktycznej, bo dobrze dobrana dieta to jedno, a zmiana nawyków mentalnych to drugie.

Istnieje coś takiego jak Motywacja Progowa - można ją określić jako moment w którym dana rzecz nagle staje się dla nas jedyną możliwością. Czyli np. jeśli tego nie zrobimy po prostu umrzemy. Brzmi groźnie?

Możemy powiedzieć, że osoba, która od 30 lat pali papierosy i pije nałogowo alkohol, ma gdzieś zalecenia lekarzy na temat swojego stylu życia i dalej funkcjonuje tak samo.

Natomiast gdy pewnego dnia ta sama osoba nagle traci przytomność, zabiera ją karetka i w szpitalu dowiaduje się, że jeśli nie odstawi papierosów, alkoholu i nie zmieni stylu życia - to pozostało jej kilka miesięcy egzystencji na tym ziemskim padole... To nagle... Najczęściej dana osoba jest w stanie się zmienić! Dlaczego dopiero wtedy? Czy każdy musi czekać 30 lat aby sytuacja bez wyjścia potrząsnęła nią na tyle by się zmieniła? Otóż nie!

Istnieje pewna korelacja w jaki sposób możemy tą technikę przełożyć na odchudzanie. Na pewno każda z drogich Pań, które rozpoczęły proces odchudzania gdzieś tam w głębi siebie marzą o tym jak to by fajnie wyglądały w jakimś nowo kupionym ciuchu.

Natomiast musisz zdać sobie sprawę, że gdy się odchudzisz to i tak większość swoich ubrań będziesz musiała wymienić więc nic nie stoi na przeszkodzie aby pozbyć się już teraz tych starych... I tu dochodzimy do kulminacyjnego momentu całego wpisu czyli Motywacji Progowej.

Aby postawić się w sytuacji bez wyjścia musisz pozbyć się lub oddać na cele charytatywne wszystkie swoje dotychczasowe ubrania poza absolutnie tymi, które będą Ci niezbędne do ubrania przez pierwsze 2-3 tygodnie.

Następnie masz pójść do sklepu i kupić sobie wszystkie wymarzone ubrania o jakich do tej pory nie śniłaś że kiedykolwiek założysz(oczywiście o kilka rozmiarów mniejszych). Krokiem trzecim i ostatnim jest: Przejście na dietę oraz wysiłek fizyczny! I to nie na pół gwizdka, ale z motywacją tak silną jakby ktoś Wam ogień pod tyłek podłożył!

I wierzcie mi drogie Panie, będziecie o niebo mocniej zmotywowane aby osiągnąć Wasz cel, wiedząc, że nagroda w postaci zaprezentowania się w nowych ubraniach oraz nade wszystko w nowym ciele jest bardzo nęcąca.

A drogi odwrotu już nie ma...

Ta technika na pierwszy rzut oka może się wydawać śmieszna albo wręcz bezlitosna.

Ale na szczęście jest na tyle skuteczna aby osoby, które mają problem by wreszcie ruszyć z miejsca z niej skorzystały. 

( Dietetyk Radom )

 

 

23 października 2018
MOTYWACJA PROGOWA - ODCHUDZANIE OKIEM NEURODIETETYKA 

B L O G

dieta radom

tagi: dietetyk radom, dieta radom, odchudzanie radom

OFERTA

OPINIE

BLOG

dietetyk radom

O MNIE

dietetyk radom
dietetyk radom
dietetyk radom
dietetyk radom

STRONA GŁÓWNA

KONTAKT

dietetyk radom

PHOTOS: ZDJĘCIA GOOGLE,

LUB ZBIORY WŁASNE

TEN BLOG JEST ZA DARMO I POWSTAŁ TYLKO Z MIŁOŚCI DO DIETETYKI

dietetyk radom

KLIKNIJ I ZOBACZ INNE

ARTYKUŁY NA BLOGU

Kliknij i odbierz darmową wizytę

ZAMÓW DIETĘ ONLINE W PROMOCJI