dieta radom

6. Fosfatydyloseryna

Ta ciekawa substancja należy do grupy fosfolipidów. Jej największa zawartość występuje w tkance nerwowej, przez co w bardzo dużym stopniu wpływa na funkcje poznawcze. Fosfatydyloseryna wykazuje właściwości nootropowe, gdyż wpływa na funkcjonowanie układu nerwowego w zakresie głównie takich zdolności jak pamięć, kojarzenie czy przetwarzanie informacji. Udowodniono, że wspomniana fosfatydyloseryna jest w stanie zwiększyć wydzielanie neuroprzekaźników w tym w dużej mierze dopaminy, a także podwyższać stężenie glukozy w mózgu. Wpływa to korzystnie na wyższe czynności centralnego układu nerwowego: percepcja, pamięć i kojarzenie. Obecnie pozyskuje się ją najczęściej z lecytyny sojowej.

 

7. Hupercyna A

Hupercyna A jest alkaloidem pochodzenia roślinnego, wyizolowanym z chińskiego widłaka goździstego (Huperzia serrata). Wykorzystywana była w Chinach w tamtejszej tradycyjnej medycynie. Obecnie sklasyfikowana jest jako środek nootropowy, którego przyjmowanie skutkuje poprawą zdolności poznawczych, pamięci, a także pomaga utrzymać mózg na wysokich obrotach. Udowodniono również, że stosowanie hupercyny A pomaga chronić neurony przed uszkodzeniami. Hupercyna jest inhibitorem acetylocholinoesterazy, pomagając wyciągnąć acetylicholinę z neuronów. Środek działa już 15 min od spożycia.

 

8. Bacopa Monnieri

Używana jest jako środek uspokajający i przeciwlękowy. Jako adaptogen działa na organizm ułatwiając przystosowanie się do niekorzystnych warunków środowiskowych oraz polepsza pamięć, skupienie, a także funkcje poznawcze. Za główną grupę substancji czynnych uważa się należące do saponin stereidowych bakozydy A i B.

 

9. Acetylo-L-karnityna

W skrócie ALCAR jest aminokwasem występujący naturalnie w tkankach zwierzęcych, gdzie wytwarzana jest z lizyny oraz metioniny. Liczne badania wykazały, że może ona korzystnie wpływać na pamięć i procesy uczenia się. Czterdziestodniowa suplementacja ALCAR w dawce 1500 mg dziennie przyniosła znaczącą poprawę zdolności mózgu, nie powodując żadnych efektów ubocznych.

 

10. L-teanina

Występuje głównie w zielonej herbacie produkowanej z liści herbaty chińskiej. Wytwarzana jest w korzeniach rośliny, skąd transportowana jest do liści, stanowiąc do 3% suchej masy. L-teanina wpływa na aktywność mózgu oraz na gospodarkę neuroprzekaźnikową. Może poprawić funkcje poznawcze poprzez zwiększenie takich neuroprzekaźników jak dopamina, serotonina, GABA czy glicyna.

 

 

 

26 kwietnia 2022
FILM "JESTEM BOGIEM" - DOPING KTÓRY CZYNI CIĘ ATRAKCYJNYM I INTELIGENTNYM - PRAWDA CZY FILMOWA FIKCJA? CZĘŚĆ 2 🔥💥🎯🏆🥇

B L O G

dieta radom

tagi: dietetyk radom, dieta radom, odchudzanie radom

OFERTA

OPINIE

BLOG

dietetyk radom

O MNIE

dietetyk radom
dietetyk radom
dietetyk radom
dietetyk radom

STRONA GŁÓWNA

KONTAKT

dietetyk radom

PHOTOS: ZDJĘCIA GOOGLE,

LUB ZBIORY WŁASNE

TEN BLOG JEST ZA DARMO I POWSTAŁ TYLKO Z MIŁOŚCI DO DIETETYKI

Dietetyk Radom

KLIKNIJ I ZOBACZ INNE

ARTYKUŁY NA BLOGU

Kliknij i odbierz darmową wizytę

ZAMÓW DIETĘ ONLINE W PROMOCJI