dieta radom

Dzisiejszym tematem, który poruszę będzie dość kontrowersyjna kwestia - mianowicie dieta w chorobach nowotworowych. Jeszcze kilkanaście lat temu nikt głośno nie mówił o tym, że dieta może w jakikolwiek sposób przyczynić się do wyleczenia tych chorób, bo istnieje tylko chemio terapia, radio terapia etc. a i one nie dają pewności, że z tych chorób wyjdziemy.

 

Coraz częściej jednak w środowisku naukowym czy paranaukowym mówi się o tym, że pewne zabiegi dietetyczne mogą wręcz "zabić nowotwór". Przykładem tutaj jest dieta ketogeniczna, która nie zawiera prawie w ogóle węglowodanów, a nasz organizm jest zasilany poprzez ciała ketonowe(grupę organicznych związków chemicznych będących pośrednimi metabolitami tłuszczów). 

 

Głównym organem człowieka odpowiedzialnym za produkcję i transport  ciał ketonowych do krwi jest nasza wątroba. Okazuje się bowiem, że nasze komórki są w stanie funkcjonować na energii z ciał ketonowych zaś guz nowotworowy nie. Prowadzi to do tego, że guz po prostu kurczy się, aż w końcu obumiera, bo nie dostaje paliwa, które jest mu potrzebne aby przeżyć. 

 

Aby jeszcze bardziej wzmocnić efekty ketozy dobrze jest zastosować zagadnienia dietetyki klinicznej i tak: świetnie się sprawdzi tutaj - Dieta Paleo na protokole autoimmunologicznym. Podstawą takiej diety jest dobrej jakości mięso : typu chociażby grassfed, dziczyzna(same wysokogatunkowe mięsa). Odrzucamy ryby i owoce morza za względu na metale ciężkie, fenole itd. A do tego dokładamy warzywa w dużej ilości, ale z pominięciem warzyw tzw. psiankowatych jak(pomidor, papryka, bakłażan, cukinia, ziemniak) oraz eliminując warzywa kapustowate (kapusta i jej odmiany, brukselka, kalafior)  gdyż one mają tendencję do potęgowania problemów zdrowotnych.

 

Oczywiście należy pamiętać również o uszczelnieniu jelit, oraz eliminacji składników anty żywieniowych takich jak cukier, gluten, laktoza, lektyny czy tłuszcze trans. Na początku taka dieta bazująca na samym wysokogatunkowym mięsie i warzywach może wydawać się jałowa, ale koniec końców cel jest znaczny.

 

Proszę pamiętać również, że każdy przypadek i nowotwór trzeba tutaj rozpatrywać indywidualnie, bo nie zawsze tylko samą dietą czy aż samą dietą poradzimy sobie z nowotworem. Warto sobie jednak uzmysłowić, że dieta będzie tutaj solidnym fundamentem, który pomoże nam się wyleczyć z pozornie nieuleczalnej choroby. 

( Dietetyk Radom )

29 września 2018
DIETA W CHOROBACH NOWOTWOROWYCH 

B L O G

dieta radom

tagi: dietetyk radom, dieta radom, odchudzanie radom

OFERTA

OPINIE

BLOG

dietetyk radom

O MNIE

dietetyk radom
dietetyk radom
dietetyk radom
dietetyk radom

STRONA GŁÓWNA

KONTAKT

dietetyk radom

PHOTOS: ZDJĘCIA GOOGLE,

LUB ZBIORY WŁASNE

TEN BLOG JEST ZA DARMO I POWSTAŁ TYLKO Z MIŁOŚCI DO DIETETYKI

Dietetyk Radom

KLIKNIJ I ZOBACZ INNE

ARTYKUŁY NA BLOGU

Kliknij i odbierz darmową wizytę

ZAMÓW DIETĘ ONLINE W PROMOCJI