dieta radom

Prowadząc poradnie dietetyczną ciągle obserwuje, że inni dietetycy w swoich zaleceniach bazują na wielu produktach, które nie powinny się tam znaleźć. Moi pacjenci często dzielą się poprzednimi dietami, które otrzymali i pytają mnie o poradę czy przypadkiem część z tych produktów nie powinna się tam znaleźć. Patrze na owe plany i przecieram oczy z niedowierzania.

Dosładzane jogurty, przetworzone soki, zupy z proszku i wiele innych wynalazków, które przemysł spożywczy wynalazł przede wszystkim po to, żeby Kowalski miał co jeść. Niestety nie zostały stworzone po to aby trzymać nas w dobrym zdrowiu.

Wiem, że to zależy od poziomu wiedzy dietetyka i jeśli sam żywi się w podobny sposób, to prawdopodobnie nie widzi problemu, że jako przekąskę rozpisuje komuś batoniki. Pamiętajmy, że nasze zdrowie w 60 % jest odzwierciedleniem tego w jaki sposób się odżywiamy. Pozostałe 40% to nasz styl życia i to czy uprawiamy aktywność fizyczną oraz w najmniejszym tak naprawdę stopniu uwarunkowania genetyczne.

Każdy może zyskać dobre zdrowie, a dieta to podstawa i fundament, o który warto zadbać. Dlatego też warto dobierać dietetyków w sposób rozważny i zawsze skonsultować ich zalecenia z kimś jeszcze. Nie traktować dietetyka jako wyroczni, która z zasady zna się na zdrowym żywieniu. Niestety tak nie jest i bardzo często dietetycy nie powinni w ogóle parać się tym zawodem, bo zrobili to tylko dla pieniędzy. Pamiętajmy im mniejszy stopień przetworzenia produktów tym lepiej dla nas.

Eliminacja składników anty żywieniowych -cukrów, tłuszczy trans, lektyn, laktozy(której większość dorosłych nie trawi bo nie ma wytwarza już enzymu o nazwie laktaza) czy chociażby glutenu, który wykazuje negatywną ekspozycję na stan naszych jelit, tworząc w nich nadżerki(drobne dziury) przez, które do naszego organizmu oraz krwi przedostaje się to co nie powinno się tam znaleźć.

Niestety rozpisywanie diet w oparciu o wyżej wymienione substancje jest w Polsce na porządku dziennym więc wybierajmy dietetyka z głową i dbajmy o nasze zdrowie. ( Dietetyk Radom )

 

21 lipca 2018
DIETA DIECIE NIERÓWNA ?

B L O G

dieta radom

tagi: dietetyk radom, dieta radom, odchudzanie radom

OFERTA

OPINIE

BLOG

dietetyk radom

O MNIE

dietetyk radom
dietetyk radom
dietetyk radom
dietetyk radom

STRONA GŁÓWNA

KONTAKT

dietetyk radom

PHOTOS: ZDJĘCIA GOOGLE,

LUB ZBIORY WŁASNE

TEN BLOG JEST ZA DARMO I POWSTAŁ TYLKO Z MIŁOŚCI DO DIETETYKI

Dietetyk Radom

KLIKNIJ I ZOBACZ INNE

ARTYKUŁY NA BLOGU

Kliknij i odbierz darmową wizytę

ZAMÓW DIETĘ ONLINE W PROMOCJI